Hurtownia Robin
ul. Łączna 39
41-303 Dąbrowa Górnicza
(32) 268-36-00 (dział gastronomii)
(32) 268-36-10 (dział mebli sklepowych)
E-mail: robin@robin.pl

140,00 zł
 netto
172,20 zł
 brutto

Lampa owadobójcza lepowa (kinkiet) DEFI 001


Kliknij aby powiększyć


Najmniejsza lampa owadobójcza w postaci kinkietu skutecznie eliminująca owady. Niewielkie wymiary i atrakcyjny wygląd sprawiają, że nadaje  się do zastosowania w pomieszczeniach, gdzie wymagana jest estetyka i harmonia wystroju wnętrza. Dzięki wymiennej wkładce graficznej użytkownik ma możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie abażuru. Lampa ma bardzo dyskretny wygląd, dzięki czemu może znaleźć zastosowanie w hotelach i restauracjach, sklepach i punktach gastronomicznych, kuchniach i stołówkach, poczekalniach, aptekach, a także w biurach i pomieszczeniach mieszkalnych.
Kinkiet jest wyposażony w świetlówkę UV-A i wymienną wkładkę lepową nasączoną feromonami, co skutecznie wabi owady i nie pozwala im swobodnie poruszać się w pomieszczeniu.

Zasięg działania 30 m2 
Moc świetlówek 11 W 
Stopień ochrony IP 21* 
Zasilanie 230 V 
Szerokość całkowita 190 mm 
Głębokość całkowita 100 mm 
Wysokość całkowita 280 mm 
Ciężar 1 kg 
Zabezpieczenie świetlówek folia 
                                                                                          *Ochrona przed cząsteczkami > 12mm
Warunki dostawy
Koszt transportu (netto): 23,00 zł / szt
Centrum dystrybucyjne: P1
Opis kategorii

Lampy owadobójcze mają na celu przywabianie i zwalczanie owadów latających oraz monitorowanie ich występowania. Lampa owadobójcza rażąca przywabia owady przez światło ultrafioletowe UVA emitowane przez świetlówki. Długość fal UVA waha się od 320 do 380 nm. Średnio jest to 350 nm. Wokół świetlówki znajduje się układ siatek rażących, będących pod wysokim napięciem. Dookoła siatki rażącej znajduje się siatka ochronna, która ma na celu zapobiegać przypadkowemu dotknięciu palcami przez człowieka. W niektórych modelach lamp, aby zwiększyć ich skuteczność, zastosowano dodatkowo substancje przywabiające - pokarmowe albo feromony (lampy owadobójcze lepowe).  Zamiast siatek pod napięciem zastosowano tam lepy owadobójcze, które jednocześnie zabijają szkodniki latające oraz gromadzą ich martwe ciała. Zwabione światłem owady przyklejają się do powierzchni wkładu lepnego, nie rozpryskując się. Nie istnieje więc niebezpieczeństwo zanieczyszczenia martwymi szczątkami obszaru wokół urządzenia. Z tego powodu lampy lepowe są doskonałym rozwiązaniem przy monitorowaniu i zwalczaniu owadów w sklepach branży spożywczej, oraz jako wyposażenie restauracji i baru.

Należy pamiętać aby lampy owadobójcze nie były instalowane zbyt blisko drzwi, gdyż owady przelecą obok nawet ich nie zauważając. Nie można również instalować urządzeń w pobliżu występowania ruchów powietrza tzn. przy przeciągach i strumieniach wentylowanego powietrza, ponieważ mogą one uniemożliwić eliminację owadów. Wabiony przez światło lampy szkodnik zostanie zdmuchnięty z trasy dolotu do pułapki owadobójczej. Bardzo istotna jest także wysokość, na której zamontowana zostanie lampa owadobójcza. Urządzenia należy zawieszać możliwe nisko, ponieważ muchy zazwyczaj latają na wysokości od 1,5 do 2m.  

Pułapki owadobójcze należy ustawiać i montować w ciemniejszych miejscach aby światło dzienne nie rozpraszało oświetlenia UVA. Jarzeniówki montowane w lampach owadobójczych stopniowo tracą swoją skuteczność. Należy więc je, w zależności od ich typu, wymieniać co 6 lub 12 miesięcy. 

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Pytania? Zadaj je na stronie lub zadzwoń: (32) 268-36-00.

Drukuj
Drukuj