Hurtownia Robin
ul. Łączna 39
41-303 Dąbrowa Górnicza
(32) 268-36-00 (dział gastronomii)
(32) 268-36-10 (dział mebli sklepowych)
E-mail: robin@robin.pl

764,00 zł
 netto
939,72 zł
 brutto

Lampa owadobójcza rażąca CRI CRI 308A


Kliknij aby powiększyć


Lampa owadobójcza rażąca

 • model: CRI CRI 308A,
 • wymiary: 685 x 200 x 380 mm,
 • zasilanie: 230 V,
 • waga: 8,6 kg,
 • całkowity pobór mocy: 95 W,
 • zakres działanie liniowe: 15-18m,
 • pole działania: 850 m2,
 • świetlówka: 2 x 40 W,
 • żywotność świetlówki: 2000 h,
 • napięcie wyładowania: 5000 V,
 • materiał wykonania: tworzywo sztuczne z granulatów PC/ABS stal ocynkowana/ stal galwanizowana,
 • stopień ochrony: IPX4 (ochrona przed kroplami padającymi pod dowolnym kątem, ze wszystkich stron - deszcz),
 • miejsce produkcji: Włochy.
Lampa na owady włoskiej firmy MOEL idealnie nadaje się do zwalczania owadów w rolnictwie oraz w miejscach, które wymagają czyszczenia wodą. Lampa jest bowiem wyposażona w urządzenie uziemiające i nie grozi porażeniem w przypadku oblania jej wodą lub innym płynem. W przypadku gdy potrzebne jest usunięcie kratki zewnętrznej, wyłącznik bezpieczeństwa odcina prąd do kratki wewnętrznej. Lampa owadobójcza jest przeznaczona do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Świetnie sprawdzi się w w produkcji rolniczej, na powierzchniach wymagających czyszczenia wodą (pomieszczenia gospodarcze, stajnie, obory), sady, ogrody, duże powierchnie (supermarkety, fabryki, hale magazynowe) inne powierzchnie zewnętrzne jak np. baseny odkryte. Lampa owadobójcza emituje światło UVA, które przyciąga owady, a następnie eliminuje je poprzez kontakt z elektryczną kratką znajdującą się wewnątrz urządzenia. Owady opadają do specjalnego pojemnika znajdującego się na dnie lampy. Pojemnik łatwo się zdejmuje, co pozwala na jego wygodne czyszczenie. Wewnętrzna kratka, wykonana ze stali pokrytej cynkiem, wyposażona jest w system samooczyszczania, natomiast kratka zewnętrzna, wykonana ze stali galwanizowanej chroni przed złą pogodą oraz przed brudem i wilgocią. Lampa owadobójcza rażąca jest wykonana z materiałów zapobiegających uszkodzeniu w przypadku wystąpienia zwarcia i odpornych na wysokie temperatury, a także na działanie promieni UV. Lampa na owady zbudowana jest tak aby zapobiegać możliwości jakiegokolwiek kontaktu z elementami elektrycznymi, co jest szczególnie ważne gdy w otoczeniu są dzieci lub zwierzęta domowe.
Warunki dostawy
Koszt transportu (netto): 20,00 zł
Centrum dystrybucyjne: M10
Opis kategorii
Lampy owadobójcze mają na celu przywabianie i zwalczanie owadów latających oraz monitorowanie ich występowania. Lampa owadobójcza rażąca przywabia owady przez światło ultrafioletowe UVA emitowane przez świetlówki. Długość fal UVA waha się od 320 do 380 nm. Średnio jest to 350 nm. Wokół świetlówki znajduje się układ siatek rażących, będących pod wysokim napięciem. Dookoła siatki rażącej znajduje się siatka ochronna, która ma na celu zapobiegać przypadkowemu dotknięciu palcami przez człowieka. W niektórych modelach lamp, aby zwiększyć ich skuteczność, zastosowano dodatkowo substancje przywabiające - pokarmowe albo feromony (lampy owadobójcze lepowe). Zamiast siatek pod napięciem zastosowano tam lepy owadobójcze, które jednocześnie zabijają szkodniki latające oraz gromadzą ich martwe ciała. Zwabione światłem owady przyklejają się do powierzchni wkładu lepnego, nie rozpryskując się. Nie istnieje więc niebezpieczeństwo zanieczyszczenia martwymi szczątkami obszaru wokół urządzenia. Z tego powodu lampy lepowe są doskonałym rozwiązaniem przy monitorowaniu i zwalczaniu owadów w sklepach branży spożywczej, oraz jako wyposażenie restauracji i baru.

Należy pamiętać aby lampy owadobójcze nie były instalowane zbyt blisko drzwi, gdyż owady przelecą obok nawet ich nie zauważając. Nie można również instalować urządzeń w pobliżu występowania ruchów powietrza tzn. przy przeciągach i strumieniach wentylowanego powietrza, ponieważ mogą one uniemożliwić eliminację owadów. Wabiony przez światło lampy szkodnik zostanie zdmuchnięty z trasy dolotu do pułapki owadobójczej. Bardzo istotna jest także wysokość, na której zamontowana zostanie lampa owadobójcza. Urządzenia należy zawieszać możliwe nisko, ponieważ muchy zazwyczaj latają na wysokości od 1,5 do 2m.

Pułapki owadobójcze należy ustawiać i montować w ciemniejszych miejscach aby światło dzienne nie rozpraszało oświetlenia UVA. Jarzeniówki montowane w lampach owadobójczych stopniowo tracą swoją skuteczność. Należy więc je, w zależności od ich typu, wymieniać co 6 lub 12 miesięcy.

Pytania? Zadaj je na stronie lub zadzwoń: (32) 268-36-00.

Drukuj
Drukuj