Hurtownia Robin
ul. Łączna 39
41-303 Dąbrowa Górnicza
(32) 268-36-00 (dział gastronomii)
(32) 268-36-10 (dział mebli sklepowych)
E-mail: robin@robin.pl

657,00 zł
 netto
808,11 zł
 brutto

Lampa owadobójcza rażąca PR 2x36 200 m2


Kliknij aby powiększyć


Doskonała pułapka do zwalczania owadów. Można ją stosować wszędzie tam, gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu z żywnością. Nadaje się do pomieszczeń gospodarczych, hodowlanych, sklepów i magazynów. Urządzenie jest wyposażone w siatkę rażącą o wysokim napięciu (5 000 V) oraz świetlówki aktyniczne UVA, co powoduje skutaczne wabienie i eliminowanie owadów.

Dane techniczne:

 • długość: 67 cm;
 • szerokość: 17 cm;
 • wysokość: 35 cm;
 • waga: 7 kg;
 • zasilanie: 230 V;
 • moc świetlówki: 2x36 W;
 • stopień ochrony: IP 44 (ochrona przed cząsteczkami > 1mm oraz przed wodą rozpryskiwaną - niebezpośredni strumień);
 • zasięg: 200 m2.

  Wszystkie pułapki posiadają świetlówki  zabezpieczone foliami przeciwrozpryskowymi spełniającymi wymagania sanitarne Unii Europejskiej w zakresie HACCP.

 • Warunki dostawy
  Koszt transportu (netto): 23,00 zł / szt
  Centrum dystrybucyjne: P1
  Opis kategorii
  Lampy owadobójcze mają na celu przywabianie i zwalczanie owadów latających oraz monitorowanie ich występowania. Lampa owadobójcza rażąca przywabia owady przez światło ultrafioletowe UVA emitowane przez świetlówki. Długość fal UVA waha się od 320 do 380 nm. Średnio jest to 350 nm. Wokół świetlówki znajduje się układ siatek rażących, będących pod wysokim napięciem. Dookoła siatki rażącej znajduje się siatka ochronna, która ma na celu zapobiegać przypadkowemu dotknięciu palcami przez człowieka. W niektórych modelach lamp, aby zwiększyć ich skuteczność, zastosowano dodatkowo substancje przywabiające - pokarmowe albo feromony (lampy owadobójcze lepowe). Zamiast siatek pod napięciem zastosowano tam lepy owadobójcze, które jednocześnie zabijają szkodniki latające oraz gromadzą ich martwe ciała. Zwabione światłem owady przyklejają się do powierzchni wkładu lepnego, nie rozpryskując się. Nie istnieje więc niebezpieczeństwo zanieczyszczenia martwymi szczątkami obszaru wokół urządzenia. Z tego powodu lampy lepowe są doskonałym rozwiązaniem przy monitorowaniu i zwalczaniu owadów w sklepach branży spożywczej, oraz jako wyposażenie restauracji i baru.

  Należy pamiętać aby lampy owadobójcze nie były instalowane zbyt blisko drzwi, gdyż owady przelecą obok nawet ich nie zauważając. Nie można również instalować urządzeń w pobliżu występowania ruchów powietrza tzn. przy przeciągach i strumieniach wentylowanego powietrza, ponieważ mogą one uniemożliwić eliminację owadów. Wabiony przez światło lampy szkodnik zostanie zdmuchnięty z trasy dolotu do pułapki owadobójczej. Bardzo istotna jest także wysokość, na której zamontowana zostanie lampa owadobójcza. Urządzenia należy zawieszać możliwe nisko, ponieważ muchy zazwyczaj latają na wysokości od 1,5 do 2m.

  Pułapki owadobójcze należy ustawiać i montować w ciemniejszych miejscach aby światło dzienne nie rozpraszało oświetlenia UVA. Jarzeniówki montowane w lampach owadobójczych stopniowo tracą swoją skuteczność. Należy więc je, w zależności od ich typu, wymieniać co 6 lub 12 miesięcy.

     Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  Pytania? Zadaj je na stronie lub zadzwoń: (32) 268-36-00.

  Drukuj
  Drukuj