Hurtownia Robin
ul. Łączna 39
41-303 Dąbrowa Górnicza
(32) 268-36-00 (dział gastronomii)
(32) 268-36-10 (dział mebli sklepowych)
E-mail: robin@robin.pl

592,00 zł
 netto
728,16 zł
 brutto

Termos na zupę 350LCD CAMBRO


Kliknij aby powiększyć


Termos na zupę 350LCD Cambro

  • wymiary: 42 x 23 x 47 cm,
  • pojemność: 12,7 l,
  • obudowa termosu wykonana z polietylenu odpornego na temperaturę od -300 C do 1000 C,
  • pokrywa i komora termosu są szczelne, po myciu i płukaniu nie wchłaniają wilgoci,
  • termos wyposażony w cztery wymienne klamry z tworzywa o długości 3 cm, dwa uchwyty do przenoszenia, uformowane jako integralne części korpusu - uchwyty wystają poza obrys termosu co ułatwia przenoszenie,
  • podwójne ścianki wypełnione w środku pianką poliuretanową, co zapewnia wydanie gorącego płynu po 6 godzinach od napełnienia,
  • pokrywa termosu wyposażona w uszczelkę silikonową oraz odpowietrznik wyrównujący ciśnienie wewnątrz termosu,
  • konstrukcja termosu umożliwia sztaplowanie (ustawianie jeden na drugim),
  • na spodzie termosu znajdują się nóżki zabezpieczające termos podczas przesuwania,
  • temperatura płynów wlewanych do termosu nie powinna przekraczać +850 C.
Warunki dostawy
Koszt transportu (netto): 22,00 zł
Centrum dystrybucyjne: A5
Uwaga: Dla zamówień powyżej 1000zł/netto z centrum dystrybucyjnego A5 transport gratis!
Opis kategorii

Termosy z tworzyw sztucznych (dotyczy termosów CAMBRO):  

    Termosy z tworzyw sztucznych wytwarzane są przez czołowego producenta termoizolacyjnego wyposażenia przemysłu gastronomicznego - Cambro. Najczęściej wykonane są z polietylenu lub polipropylenu, wytrzymujących wieloletnie intensywne użytkowanie (są odporne na rdzewienie, wgniecenia, pęknięcia, wyszczerbienia i stłuczenia). W zależności od przeznaczenia podzielić je można na kilka grup:  

1. Termosy na płyny - stosowane do przewożenia bądź przechowywania gorących lub zimnych płynów (kawa, herbata, soki itp.). Korpus termosu ukształtowany jest z jednej bryły, bez sklejeń bądź zgrzewów, co zwiększa jego wytrzymałość. Nóżki - stanowiące wytłoczenie korpusu - powiększają stabilność termosu podczas transportu. Przestrzeń wewnętrzna wypełniona jest izolacyjną pianką poliuretanową o wysokiej gęstości, dzięki czemu termos zachowuje odpowiednią elastyczność. 

    Termos na płyny wyposażony jest w uchwyty ułatwiające przenoszenie oraz sztaplowanie (ustawianie w stosy). 

    Umieszczona w pokrywie silikonowa uszczelka zapobiega wymienie temperatur między wnętrzem termosu a otoczeniem (spadek temperatury wynosi 2°C na godzinę, zaś wzrost - 0,5°C na godzinę). Pokrywa posiada także wentyl odpowietrzający (uwolnienie pary umożliwia wyrównanie ciśnienia, ułatwiając tym samym otwarcie pokrywki). 

    Tolerancja temperatur wynosi od -40°C do +99°C, co pozwala na wyparzanie termosu w zmywarce gastronomicznej.  

    Pojemność dostępnych na ROBIN.pl modeli mieści się w przedziale od 5,7 do 40 litrów (ułamkowe wartości wynikają z przeliczenia miary pojemności z galonów na litry). 

    W niektórych modelach (przeznaczonych do przewozu napojów oraz zup) istnieje możliwość demontażu kranu spustowego. Kran ten posiada funkcję dystrybucji chwilowej lub stałej i jest umieszczony w specjalnej wnęce, co uniemożliwia jego wyłamanie podczas transportu. Duża nisza znajdująca się  bezpośrednio pod kranem spustowym pozwala na podstawienie wysokiego naczynia. 

2. Termosy na żywność Cambro (UPCS140/UPCS160/UPCS180)- stosowane do przewozu gorącej lub zimnej żywności w pojemnikach o wymiarach zgodnych z normą gastronomiczną GN 1/1. Głębokość pojemników, w zależności od wybranego modelu, wynosi 10, 15 lub 20 cm

    Przestrzeń wewnętrzna wypełniona jest pianką poliuretanową o wysokiej gęstości, dzięki czemu termos zachowuje elastyczność. 

    Tolerancja temperatur tworzącego obudowę polipropylenu wynosi od -40°C do +99°C, co pozwala na wyparzanie termosu w zmywarce gastronomicznej.  

    Kształt obudowy umożliwia sztaplowanie termosu. 

    Spadek temperatury wynosi 2°C na godzinę, zaś wzrost - 0,5°C na godzinę.  

    Termos posiada cztery klamry zamykające (wykonane z mocnego i elastycznego nylonu) i wyposażony jest w zamek chłodniczy (system zakładek zapewniający szczelne dociskanie drzwi do korpusu). 

    Otwieranie przy pomocy pokrywy umożliwia wydawanie posiłków bez konieczności wyciągania ze środka pojemników GN. 

    Pojemniki GN nie znajdują się w wyposażeniu termosu (!). 

3. Termosy do transportu pojemników Cambro (UPC400/UPCS400) - są to ładowane od frontu, wyposażone w specjalne prowadnice termosy przeznaczone do przewozu pojemników lub blach. Wykonana z nylonu szeroka klamra zamykająca zapewnia szczelny docisk drzwiczek, otwierających się pod kątem 270° (co ułatwia załadunek i rozładunek termosu). 

    Opcjonalnie termos do transportu pojemników można wyposażyć w kółka (bez możliwości przyszłego demontażu) o średnicy 127 mm, w termoizolacyjną półkę rozdzielającą (dzięki której można jednocześnie przechowywać w termosie żywność w dwóch strefach: zimnej i gorącej), we wkład grzewczy (umożliwiający przechowywanie gorącego posiłku o dodatkowe 8 godzin dłużej) oraz wkład chłodzący (umożliwiający przechowywanie zimnego posiłku o dodatkowe 6 godzin dłużej). 

    Wnętrze termosu ma ok. 400 mm wysokości, dzięki czemu można w nim ustawić kilka pojemników GN (np. 2 pojemniki o głębokości 200 mm, 3 pojemniki po 150 mm, 4 po 100 mm lub 6 po 65 mm. Pojemniki GN nie znajdują się w wyposażeniu termosu (!). 

    Spadek temperatury wynosi 2°C na godzinę, zaś wzrost - 0,5°C na godzinę.  

    Kształt obudowy umożliwia sztaplowanie termosu. 

4. Kontenery na kółkach na pojemniki GN Cambro (UPC800/UPC1600) - przeznaczone są do transportu żywności w pojemnikach GN. Wyposażone są one standardowo w 4 koła o średnicy 127 mm (w tym 2 koła skrętne i hamulec). Szeroka klamra zamykająca z nylonu zapewnia szczelny docisk drzwiczek, otwierających się pod kątem 270° (co ułatwia załadunek i rozładunek termosu).  Korpus izolowany jest termoizolacyjną pianką poliuretanową. W ofercie sklepu internetowego ROBIN.pl dostępne są modele o wysokości wnętrza 800 mm - co umożliwia stosowanie 4 pojemników GN o głębokości 200 mm, 6 po 150 mm, 8 po 100 mm lub 12 po 65 mm - lub o wysokości stanowiącej dwukrotność tego wymiaru (2 x 800 mm).  

    W przypadku kontenerów na kółkach istnieje możliwość zastosowania termoizolacyjnej półki rozdzielającej (dzielącej wnętrze na strefę zimną i gorącą), wkładu grzewczego oraz wkładu chłodzącego

5. Termosy grzewcze Cambro (UPCH4002) - służą do przewozu oraz przechowywania gorących posiłków, zużywając przy tym mniej energii od trzech 100-watowych żarówek. Posiadają one wbudowany termometr oraz nierdzewny podgrzewacz, który utrzymuje temperaturę zgodną z wymogami HACCP (odnośnie przechowywania gorących posiłków) w przedziale 65-74°C, uniemożliwiającej zagotowanie się posiłku, pozwalającej jednak utrzymać go w świeżości. 

    Przenośny kabel umożliwia podpięcie do sieci o napięciu 230 V. W temperaturze pokojowej termos nagrzewa się 45 minut. Odzyskanie temperatury po otwarciu i zamknięciu drzwi wynosi 3 minuty. Po odłączeniu prądu ścianki izolowane grubą, poliuretanową pianką utrzymują wewnątrz temperaturę nawet przez kilka godzin. 

    Wnętrze termosu, zależnie od modelu, może mieć ok. 400 mm wysokości - dzięki czemu można w nim ustawić 2 pojemniki GN o głębokości 200 mm, 3 pojemniki GN po 150 mm, 4 po 100 mm lub 6 po 65 mm - lub też stanowić dwukrotność tego wymiaru (2 x 400 mm).  

    Pojemniki GN nie znajdują się w wyposażeniu termosu (!). W celu uzyskania jak najlepszej wydajności urządzenia należy stosować pojemniki razem z pokrywami. 

6. Termosy piekarnicze Cambro (BK60406) - najlepiej przystosowane do użytkowania w piekarniach, przy transporcie pieczonych wyrobów z kremowym nadzieniem lub zamrożonego ciasta. Na tylnej ściance termosu znajduje się wkład chłodzący, który pozwala na utrzymanie niskiej temperatury. Po bokach wnętrza umieszczone są dwa sześciorzędowe stelaże z prowadnicami.  

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Pytania? Zadaj je na stronie lub zadzwoń: (32) 268-36-00.

Drukuj
Drukuj